Márciusi könyvbörze


Márciusi könyvbörze 8

A nemzetközi nőnapot az 1917-es esztendő óta minden évben megtartják, elismervén a női nem egyenjogúságát, valamint emberi jogait. Az ENSZ által is világnapként számontartott “ünnepet” Magyarországon 1948 óta rendezik meg. Ezzel a nappal tisztelegnek a harcos nők előtt, akik fellázadtak a férfiközpontú rendszer ellen és kivívták jogaik, (nem csak) munkavállalói lehetőségeik egyenlőségét. Tisztelet és köszönet Nekik érte!

A világ népességének jelentős részét a női nem képezi. Minden egyes tagja más és más, nem is lehet találni két egyformát. Néha nehéz, bonyolult megérteni őket, nem lehet tudni mi jár a fejükben, mivel lehet örömet szerezni nekik és megríkatni őket. A női lélek roppant összetett lélek!

Mindezek ellenére azonban minden nő törekszik a belső egyensúlyának, lelki békéjének az elérésére. Az idegekre, a hangulatokra jótékony hatással vannak az illatok. Számos növény, illóolaj, gyertya, füstölő teremthet meghitt hangulatot és melengetheti a lelket. Ha pedig a lélek nyugodt, békés, kiegyensúlyozott a test is egészséges lesz általa.

A mai könyv alapvető aromaterápiás tanácsokkal látja el az érdeklődőket. Illatozásra, megnyugvásra és lecsendesedésre fel! És… nem csak nőknek ajánlom!

->Frank Zsófia, Kürti Gábor: GYÓGYÍTÁS ILLÓOLAJOKKAL

Márciusi könyvbörze 9

A téli, kora tavaszi tea-szezon, valamit az év eleji és a nagyböjti tisztítókúrák lassacskán a végéhez közelednek, azonban ezek a finom növénykivonatok nem csak melegen, hanem hidegen is fogyaszthatók.

A frissítő, élénkítő vagy pedig megnyugtató és nem utolsó sorban egészséges “oldatokat” mi is könnyedén el tudjuk készíteni az otthonunk kényelmében. Csupán némi odafigyelés, gondos utánanézés és lustaságot legyőző akarat kell!

A házilag kevert teák több ízben is jót tesznek a szervezetünkkel. Legelőször akkor, mikor kisétálunk a természetbe, eltöltünk legalább egy kis időt a friss levegőn, feltöltődünk a fák alatt és leszedjük a kiszemelt virágokat és leveleket. Másodszor pedig, mikor odahaza elkészítjük és elfogyasztjuk őket.

A tea-alapanyagok begyűjtését már kora tavasszal, az első gyógynövények megjelenésével el kell kezdeni! A betakarítás, szárítás, keverés nem nagy tudomány, de a mai könyvünk azért egy kis útmutatóként szolgálhat nekünk.

Melengessétek testetek-lelketek az általatok begyűjtött, összekevert és elkészített természeti adományokból! Higgyétek el az erőfeszítéseitek többszörösen kifizetődnek!

-> Rudi Beiser: TEÁK GYÓGYNÖVÉNYEKBŐL ÉS GYÜMÖLCSÖKBŐL – GYŰJTÉS, ELKÉSZÍTÉS ÉS FOGYASZTÁS

Márciusi könyvbörze 10

Európa szerte számtalan állatfaj gazdagítja emberi környezetünket. Sok közülük együtt él velünk, vagy megtalálható a közvetlen közelünkben. Azonban vannak “rejtőzködő”, ritkábban előforduló fajok, melyekkel csak a szerencsésebbek találkozhatnak (általában akkor is csak tisztes távolságból).

Sok kíváncsiskodó “állatbolond” vonul el a természetbe megfigyelni, esetleg lefényképezni őket, más mázlisabbak pedig csak véletlenül botlanak beléjük valamely sétájuk során.

Az állatok megfigyelésekhez (ugyanúgy, mint a növényekéhez is) mindig jól jön egy “társ”, ha esetleg olyan egyedekre bukkanunk, melyeknek nem tudjuk meghatározni, pontosan behatárolni a faját. Akik egyedül, más emberi társaság nélkül szeretnek “vadászni”, nekik a társat kis zsebkönyv formájában ajánlom.

A következő könyv Európa leggyakoribb madárfajaiba enged betekintést gazdag illusztrációkkal és leírásokkal. Olvashattok benne például az égszínkék jégmadárról, vadászó rétisasról, aprócska ökörszemről, “furcsa-frizurájú” örvös bukóról, kopácsoló harkályról… Csak, hogy párat említsek (az ismertebbek közül). Megfigyelő kalandokra fel!

Jaj, és az alkotók úgy gondolták, hogy ennek a könyvnek egy sorozatban lenne a helye! A kis természetkalauz tehát több részből áll. A gazdagon illusztrált zsebkönyvek segítenek eligazodni a természetben, legyen szó növényekről, állatokról, csillagokról, ásványokról, vagy bári élő, illetve élettelen “kincsünkről”.

-> Volker Dierschke: MILYEN MADÁR EZ? 170 MADÁR EGYSZERŰ MEGHATÁROZÁSA