Íme néhány látnivaló, ha Csehországba készülsz kirándulni


Csehország egy gazdag történelemmel és kulturális örökséggel rendelkező ország, amely számos látványosságot kínál. Íme pár a legnépszerűbb helyek közül, ha a szomszéd országba mennél kirándulni:

Prágai Vár

Európa legnagyobb várkomplexuma, amely Prága szívében található. 1130-1140 között épült, a Guinness rekordok könyvébe is bekerült. A várban található a Szent Vitus-székesegyház kincstára a Szent Kereszt Kápolnában. Vannak állandó kiállítások, például itt van a Játékmúzeum, a Prágai Nemzeti Galéria egy része és a cseh korona történetének kiállítása is.

Károly-híd

Európa egyik legrégibb hídja. Homokkőből készült és gyaloghídként működik. Prága legismertebb jelképe, a Moldva folyón vezet át. 1402-ben adták át a hidat. Az 516 méter hosszú hídon 30 szobor található, a hídról nagyon szép kilátás nyílik a városra.

Szent Vitus-Székesegyház

A Prágai Várban található. A prágai főegyházmegye főtemploma, a prágai érsek székhelye. A cseh királyok itt nyugszanak. 1344-ben kezdték építeni. Saját zenekara van, gyakran tartanak itt zenekari és orgonahangversenyeket. 1856-ban Liszt Ferenc itt vezényelte Esztergomi miséjét.

Karlštejn vára

Az egyik leglátványosabb cseh vár. Teljesen épen maradt, gótikus stílusú. 1348-ben kezdték el építeni. Prágától nem messze található, IV. Károly császár uralkodása alatt épült. A halandók szintjének nevezték a legalsó szintet, ahol a császár feleségével és kíséretével lakott. Itt található a Szűz Mária templom, a Szent Katalin kápolna, illetve a Szent Kereszt kápolna.

Sedleci osszárium

Római katolikus gótikus stílusú kápolna és csontház. A kápolna híres az emberi csontokból készült dekorációiról. Kutná Hora külvárosában található, ami egy történelmi bányaváros. 40 ezer csontváz található itt. A sedleci ciszterci monostor apátját maga II.Ottokár király elküldte a Szentföldre 1278-ban. A Golgotáról hozott magával földet, amit a templomkertben szétszórt. Ezután vált a hely nagyon népszerű temetkezési hellyé.

szerző: Varga Ákos

fotó: Flickr, Wikipédia