A zemplén megyei Deregnyő község erdejében Kovács Ferenc községi erdőkerülő március hó elején farkast lőtt mégpedig nem mindennapi módon. A kerülő szorgalmasan járogatta pagonyát, figyelte a nyomokat (s egyszer) s ilyen szemle alkalmával friss róka kotorékot fedezett fel. Nyomban elhatározta, hogy a kotorék száját dróthurokkal fogja körülrakni s igy fogja elpusztítani a fácángyilkos jövevényt.
Egyik este tényleg kivitte a hurkokat, azokat a kotorék szája körül el is helyezte, sőt csalétekül a kotorék elé döglött malacot is vitt. Másnap reggel kíváncsian indult az erdőbe s amint a kotorékok helyéhez közeledett, észrevette, hogy egy farkas fekszik a malac előtt, mintha javában csemegézne. Nosza rajta, elő a puskát s beledurrantott az állatba. De a lövésre a farkas meg sem mozdult.
Közelebb érve győződött meg a valóságról, hogy t. i. az ő büszkén ledurrantott farkasa nem élő állat, hanem a rókára kitett hurokba fogazott meg. Nagyon nehezen tudta csak a fagyos állatot hazacipelni, ahol lenyúzva bőrét Ungváron 750 koronáért adta el. Árához ugy látszik keveset értett, mert kapitális példány volt.
Barabits Elemér
Nimród, 1929. április 15.
Fotó: Pixabay