Hello embertársak, mindent tudunk!


A világot szubjektív módon érzékeljük melyről mindenki a tapasztalattal rendelkezik és egy önálló személyiség. A világról alkotott nézeteink nagy valószínűséggel nem egyeznek 100%-ban. De vajon miért olyan valaki, amilyen? Vajon tényleg olyan, aminek mutatja magát, amilyennek látjuk, vagy van mögötte valami ok? Ha ilyen és ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak bennünket, érdemes elolvasni a cikket, amelyben 10 pszichológiai tényt hoztunk, amely közelebb hoz minket egymáshoz.

– Az öröm, harag, félelem, undor, meglepetés, megvetés, szomorúság a 7 alapérzelem, amely kultúrától függetlenül megjelenik az emberi civilizációban. Ezek öröklött érzelmek.

– Az emberek jobban emlékeznek az érzésekre, amit akkor éreztek amikor az információt hallották, mint az elmondott információra.

– A boldogság első könnyei a jobb szemből, a bánat első könnyei bal szemből jönnek.

– Minél jobban titokban tartjuk vagy elnyomjuk a valódi érzéseinket egy személy iránt, annál inkább intenzívebb lesz az érzés.

– Hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni azokat az embereket, akik ténylegesen törődnek velünk és törődünk olyan emberekkel, akik nem vesznek tudomást rólunk.

– Ha valaki azt mondja „megváltoztál”, akkor rájöhetünk, hogy mi volt az, amit az adott illető bennünk szimpatikusnak talált. Hiszen valójában nem változtunk meg, csak a gondolkodásunkon változtattunk.

– Az okos emberek gyakran azt érzik nem elég felkészültek, míg a tudatlanok nem érzik a határaikat.

– Ha kimerül egy ember, őszintébb lesz.

– Napjaink fiataljainak szorongásszintje olyan, mint az ’50-es években az átlagos pszichiátriai betegeké.

– Ha boldog, sikeres emberekkel vesszük körül magunkat, mi magunk is azok leszünk.

Fotó: Freepik