Az orvosi veronika hihetetlen gyógyhatásai


Az orvosi veronika számos népies néven ismert, mint például dicsőfű, sarlófű vagy erdei zsálya. Száraz, mészmentes talajon nő, gyakran találkozhatunk vele erdőkben, cserjésekben, kerítések vagy utak mentén. A virágai májustól augusztusig nyílnak, és ezeket gyűjtik. A rómaiak "minden bajra jó orvosság"-nak hívták.

Ez a gyógynövény kedvelt összetevője a vértisztító teáknak, segít a krónikus ekcéma gyógyításában, ha friss csalánnal együtt alkalmazzák. Az orvosi veronika hatékony a kellemetlen öregkori viszketés ellen is. Ideális gyomorerősítőként, mivel javítja az emésztést, csökkenti a gyomorhurutot és a bélzavarokat is.

Külön figyelmet érdemel az orvosi veronika hatása az idegességre, amelyet szellemi megterhelés vagy stressz okoz. Egy csésze tea este lefekvés előtt csodálatos nyugtató hatást gyakorol. Az orvosi veronika emellett segít a sárgaság, hólyaghomok, reumás és köszvényes fájdalmak kezelésében is.

Csökkenti az érelmeszesedést, segít annak megelőzésében. Tisztítja a vért, kedvezően hat a koleszterinszintre. Az orvosi veronika segít enyhíteni az érelmeszesedés következtében kialakuló magas vérnyomást is. Erősíti a gyomrot, megszünteti a gyomorhurutot és a bélzavarokat. Javítja az agyi vérkeringést, tisztítja az agyi erek falát és a vért, ezért segít elmulasztani a fülzúgást és a szédülést. Asztma esetén csillapítja a száraz köhögést, és idegi kimerültség ellen nyugtató hatású. Esténként egy csésze veronika tea elősegíti a könnyebb elalvást és nyugodtabb pihenést. Vértisztító tulajdonságai miatt a sárgaság kezelésére is alkalmas. A klimaxos tünetek, például a hőhullámok és hangulatingadozások enyhítésére is hatékony. A vizeletkiválasztó szervekben keletkező homok és vesefájdalmak esetén is hasznos. Dohányosok és azok, akik munkájuk során sokat használják a hangjukat, szintén eredményesen alkalmazhatják rekedtség megszüntetésére. Tökéletes választás időszakos méregtelenítő kúránál is.

fotó: pixabay