Elhunyt Forgács Gábor magyar színész, humorista és szinkronszínész. Főként vígjátékokban és szórakoztató műsorokban láthatta a közönség, gyakran szerepelt a Magyar Televízió és az RTL Klub kabaréműsoraiban. Szinkronszínészként számos rajzfilm, sorozat és film karakterének kölcsönözte a hangját.
Forgács 1947. december 30-án született Budapesten. A Pannónia utcai Általános Iskolában kezdte tanulmányait, majd az Eötvös Gimnáziumban tanult tovább, ahonnan kétszer is eltanácsolták. Tizenhat évesen segédmunkásként helyezkedett el, de később befejezte az érettségit, mielőtt katonai szolgálatra hívták. Katonaidejét Győrben töltötte, majd leszerelése után több helyen dolgozott segédmunkásként, míg irodagép műszerész képesítést szerzett. Később a Volán Elektronikánál vállalt munkát, ahol Antal Imre volt a klubvezetője. Lerch István első együttese, a V73 zenekar roadjaként is tevékenykedett.
Nyolcéves kora óta jódlizott hobbiként, és kollégái ösztönzésére jelentkezett az 1972-es Ki mit tud? vetélkedőbe. Elkezdődött előadóművészi karrierje, egyre több fellépési lehetőséget kapott. Koós János hatására humoros elemeket is vitt előadásaiba, akivel három évig dolgozott együtt. 1975 és 1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban, majd 1977-től 1993-ig a Vidám Színpadon szerepelt, ezt követően pedig öt éven át a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Később szabadúszóként folytatta pályafutását.
Forgács Gábor játékfilmes szerepei közé tartozik a Mit csinált felséged 3-tól 5-ig? (1964), az Ereszd el a szakállamat! (1975), valamint az Emberrabló lányok (1990) és a Csapd le csacsi! (1992). Producerként működött közre a Pizzás (2000) című filmben, és ő adta Balfék hangját a Kis Vuk (2007) animációs filmben. Tévéfilmekben is láthattuk, mint például a Három a kislány (1988), a Szomszédok (1992), a Szerencsi, fel! (2004), a Kabarémúzeum (2006), a Különös Szilveszter (2007) és az Alfonzó szenvedélyei című produkciókban.
Basszusgitárosként részt vett Magyarország első színészzenekarában, ahol Bubik István dobolt, Sipos András szintén a dobokon, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott, és Mikó István gitározott. A formáció, melyet Kalmár Tibor szervezett Dali-dili néven fellépéseivel nagy sikert aratott. Eredetileg Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János alkotta a csapatot. Forgács sokáig lovagolt is. 2020-ban rákot diagnosztizáltak nála, és több műtéten esett át. 2024. november 4-én hosszú betegség után elhunyt.
fotó: Wikipédia