Ahhoz, hogy tudjuk, kik vagyunk és merre tartunk, fontos ránéznünk arra, hogy honnan jöttünk, mit hoztunk magunkkal az úton, és milyen hatások befolyásolnak minket tudat alatt. Amikor elengedünk minden olyan bennünk lévő érzést, gondolatot, hiedelmet, mintát, ami már nem szolgálja az életünket, akkor tudjuk igazán tisztán látni önmagunkat és a saját életünket élni.
Az elengedés több féleképpen megjelenhet az életünkben. Cikkünkben ezt a témakört járjuk most körbe.
A múlt terhének elengedése
Az elengedés pszichológiai értelemben azt jelenti, hogy megszabadulunk a múltbeli fájdalmaktól, csalódásoktól és félelmektől, amelyek befolyásolják a jelenünket. Ahhoz, hogy a reményt tápláljuk és fenntartsuk azt, el kell engednünk a múlt terheit, mivel azok gátolhatják a jövőbe vetett optimizmusunkat.
A kontroll elengedése
A remény nem mindig jelenti azt, hogy minden körülményt irányítani tudunk. Az elengedés azt jelenti, hogy elfogadjuk a dolgok alakulását, és képesek vagyunk elengedni az irányítást azon dolgok felett, amikre nincs hatásunk. Ez a fajta elfogadás megerősíti a reményt, mert azt jelenti, hogy bízhatunk abban, hogy a dolgok megfelelően alakulnak, még akkor is, ha nem mindig úgy, ahogy mi szeretnénk.
Elengedés, mint belső béke kulcsa
Ha állandóan a múltat cipeljük magunkkal, az a jelenlegi helyzetünkre is rányomja a bélyegét, és csökkenti a jövőbe vetett hitet. Az elengedés segít abban, hogy megbékéljünk az életünkkel.
