Az ananász a legnépszerűbb déli gyümölcsök közé tartozik, nemcsak az ízének, hanem fogyókúrákban betöltött szerepének is köszönhetően. Eredetileg Paraguay területéről származik, Európába Kolumbusz Kristóf hozta be, majd a világutazóknak köszönhetően széles körben elterjedt. Kezdetben dísznövényként termesztették, Európában üvegházakban nevelték. A 17. században emésztést elősegítőként fogyasztották.
Az ananász segíti a fogyást, normalizálja az emésztést, enyhíti a gyomorégést, a puffadást, és mérsékli a reflux és hányinger tüneteit. Magas víztartalma valamint alacsony kalóriatartalma miatt ideális fogyókúrás étrendhez. Vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag. Parazitaellenes hatású, lúgosító, hozzájárul a felesleges víz kiürítéséhez, csökkenti a vérnyomást, és támogatja a szív és tüdő működését. Jelentős antioxidáns tartalma, béta karotin és mangántartalma lassítja a bőr öregedését, feszesíti a bőrt, és enyhíti a cellulitisz tüneteit.
Hatásai közé tartozik az ízületi gyulladások csillapítása, a vérnyomás csökkentése, a paraziták elleni védelem, az immunrendszer erősítése, és egyes daganatos betegségek kezelésének támogatása. Jótékony tulajdonságai a benne található C-, A-, B-vitaminoknak, antioxidánsoknak, foszfornak, kalciumnak, mangánnak és bromelin enzimnek köszönhető.
Segít megelőzni a vizesedést, kiváló nyákoldó hatású, az arcüreggyulladás természetes ellenszere. Enyhíti az asztma és aranyér tüneteit, gyorsítja a bőr és izomsérülések, égési sebek gyógyulását. A vért is hígítja, csökkentve a trombózis és érrendszeri elváltozások kialakulásának kockázatát.
fotó: Freepik