2022-ben az uniós polgárok elégedettek voltak a személyes kapcsolataikkal. 0-tól (elégedetlen) 10-ig (teljesen elégedett) terjedő skálán mérték fel a válaszadók elégedettségi szintjét, az EU-ban átlagosan 7,8 pontos eredményt mutattak ki. A 2018-as (7,9 pont) felmérés eredményeihez képest minimálisan csökkent az elégedettség, derült ki az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) nemrégiben közzétett adataiból.
Az uniós tagállamok közül Szlovéniában, Ausztriában és Máltán (mindhárom 8,6 pont), valamint Svédországban és Írországban (mindkettő 8,3) voltak a legelégedettebbek a kapcsolataikkal a lakosok. Ezzel szemben Bulgáriában (6%), Horvátországban (7,2%), Görögországban (7,3%) és Olaszországban (7,4%) mérték a legalacsonyabb elégedettségi szintet.
A visegrádi országok közül mindössze Magyarország (7,6) végzett az uniós átlag alatt a rangsorban, míg Csehországban (8,2) és Lengyelországban (8,1) nyilatkoztak a legpozitívabban személyes kapcsolataikról a lakosok. Szlovákia 7,9 ponttal a középmezőnyben szerepel a ranglistán.
A nők (7,9) egy kicsit elégedettebbek voltak a kapcsolataikkal, mint a férfiak (7,8). Korosztály szerint a 16 és 24 év közöttiek (8,1) értékelték a legpozitívabban a személyes kapcsolataikat, míg az 50 és 64 év közöttiek (7,7) pontszáma volt a legalacsonyabb. A gyermekesek (7,7) elégedettségi szintje magasabb volt, mint az egyedülállóké (7,4).
Fotó: pexels