10 érdekesség, ami június 20-án történt


1214: A Bouvines-i csata előestéje. Ezen a napon indult el II. Fülöp francia király serege a híres csatára, amely döntő jelentőségű volt a francia és angol történelemben.

1789: A Francia Forradalom idején az Alkotmányozó Nemzetgyűlés tagjai a híres Labdaházi esküt tették, hogy nem oszlanak fel, amíg nem alkotnak egy új alkotmányt Franciaország számára.

1837: Viktória királynő 18 éves korában trónra lépett az Egyesült Királyságban. Uralkodása alatt a brit birodalom jelentős növekedést és ipari fejlődést ért el.

1863: West Virginia az Egyesült Államok 35. államaként csatlakozott az Unióhoz, miután a polgárháború során kivált Virginiából.

1895: Az első női Nobel-díjas, Marie Curie megkapta a Sorbonne-on az első doktori fokozatát a radioaktivitás kutatásáért.

1944: A második világháború alatt a szövetséges erők partraszálltak Saipan szigetén, amely stratégiai fontosságú volt a japán birodalom elleni küzdelemben.

1963: A „Forródrót” megállapodást aláírták az Egyesült Államok és a Szovjetunió között, létrehozva egy közvetlen kommunikációs kapcsolatot a két nagyhatalom között, hogy csökkentsék a nukleáris háború veszélyét.

1975: Stevie Wonder kiadta a „Songs in the Key of Life” című albumát, amely az egyik legsikeresebb és legbefolyásosabb lemeze lett.

1991: Németország újraegyesítése után az ország parlamentje, a Bundestag, döntést hozott arról, hogy a főváros és a kormány székhelye Bonn helyett Berlin lesz.

2013: Az internet történetében az egyik legnagyobb adatvédelmi botrány történt, amikor Edward Snowden, az NSA korábbi alkalmazottja, nyilvánosságra hozta a titkos amerikai megfigyelési programokat.

fotó: flickr